ВИДЕО: Четворица повредени при пукотници за време на прославата на шампионската титула на Торонто

Од:

Четири лица се повредени од огнено оружје за време на шампионската парада на новиот НБА првак Торонто. Првично беа пријавени две лица со повреди, но подоцна бројот се искачи на четири.

Инцидентот се случи за време на прославата на плоштадот „Натан Филипс“ во Торонто, кога непознати лица отвориле оган.

Според полицијата, повредените имаат сериозни повреди, но се надвор од животна опасност.

Полицијата во Торонто има задржано две лица кај кои е пронајдено огнено оружје.

Би можело да ве интересира

Лејкерс го продолжија договорот на Кузма

Ана Ололовска

Денг објави крај на кариерата

Ана Ололовска

Дабл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Голден Стејт

Ана Ололовска

Ирвинг се сомнева во потребата од одржување претсезонски натпревари во Кина

Ана Ололовска

Лејкерс подобри од Голден Стејт во претсезонски контролен натпревар

Ана Ололовска

Чикаго подобар од шампионот Торонто во пријателски натпревар

Ана Ололовска