(ВИДЕО) Бразил со подарок пенал до триумф против Хрватска

Од:

Бразил и Хрватска го отворија 20. Светско првенство и одригра одличен меч во кој домаќинот славеше со 3:1.

Сензационално, резултатот го отворија Хрватите благодарение на автоголот на Марсело во 12. минута, а израмни Нејмар во 29. минута со удар од далечина.

Во 71. минута повторно Нејмар од подарок пенал го донесе Бразил во водство, а кога веќе Хрватска стави се на една карта во финишот на натпреварот преку контра Оскар зголеми на 3:1, што се испостави доволно за конечен триумф.

Би можело да ве интересира

ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

Емир Латифовиќ

ФИФА призна дека судијата ја исфрли БиХ од Мундијалот

Емир Латифовиќ

Рицоли: Крамер ме праша дали е финале

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Северна Кореја слави: Го победила Бразил со 8:1 вo финалето на СП

Ана Ололовска

Катар потврди дека ќе го организира СП 2022

Емир Латифовиќ

Си отиде циркусот на ФИФА, што му останува на Бразил, а што нам?

Ана Ололовска

Leave a Comment

eleven − 8 =