ВИДЕО: Барселона го претрпе третиот последователен пораз во Евролигата

Од:

Кошаркарите на Барселона синоќа загубија на гостувањето во Тел Авив кај Макаби и ја продолжија серијата порази.

Во дербито на 19. коло од елитното кошаркарски натпреварување, во меч со мал број поени ЦСКА Москва беше поуспешна од Реал Мадрид.

Резултати:
ЦСКА Москва – Реал Мадрид 60:55
Химки – Валенсија 75:84
Анадолу Ефес – Милано 88:68
Фенербахче – Лион 86:64
Олимпијакос – Алба Берлин 86:93
Макаби – Барселона 92:85.

Вечер играат:
Зенит – Басконија
Црвена ѕвезда – Жалгирис
Панатинаикос – Баерн.

Во горниот дел на табелата се Анадолу Ефес со биланс 16-3 (победи-порази), Реал Мадрид 15-4, Макаби 13-6, ЦСКА Москва 13-6 и Барселона 13-6.

Би можело да ве интересира

Евролигата може да забрани натпревари во Грција

Ана Ололовска

Ларкин со демант за медиумите: Ќе играм за Турција, ама име не менувам

Шејн Ларкин ја негираше промената на името

Ана Ололовска

Ердоган му го врачи на Ларкин дресот на турската репрезентација

Ана Ололовска

Кошаркарска победа на суд: ФИБА доби случај против Евролигата

Драган Поповски

Евролига: Ларкин е МВП за јануари

Драган Поповски