ВИДЕО: Балотели откри „сочен“ детаљ за бившата девојка и ја згрози италијанската јавност

Од:

Фудбалерот Марио Балотели е познат како контроверзна личност, која со своите постапки надвор од терените често предизвикува повеќе реакции во јавноста, отколку со своето фудбалско умеење.

Во последниот ексцес, тој за време на програма во живо на италијанска телевизија, одговори на прашање околу бразилската манекенка Дајан Мело, учесничка во италијанската верзија на риалити-шоуто „Големиот брат,“ со која фудбалерот имал куса врска.

Прашањето на водителот беше дали таа доаѓала кај него дома, а одговорот ја шокира не само Мело, која беше присутна во публиката, туку и целата италијанска јавност. Балотели рече „Да, но таа велеше: Престани, престани, ме боли,“ по што продолжи да се смее на својот неџентлменски одговор.

Познато е дека Италијанецот не е човек којшто го краси некоја посебна култура, но последната „сељачка“ изјава ги зачуди дури и новинарите на Апенинскиот Полуостров.

Би можело да ве интересира

Анкета: Секој четврти Италијанец верува во теории на заговор околу коронавирусот

Жарко Настоски

Италијански експерт: До Божик ќе се преполови бројот на заразените

Ана Ололовска

Масовно тестирање во Италија откри 3.180 асимптоматски случаи на коронавирусот

Ана Ололовска

Сперанца: Италија ги бележи првите знаци на забавување на растот на заразата

Ана Ололовска

Во шест региони во Италија продолжени рестриктивните мерки

Ана Ололовска

Италијанските општи лекари стапија во штрајк

Жарко Настоски