Баерн покажа кој е шампион, го „почести“ Шалке со осум голови на отворањето на сезоната

Од:

Актуелниот европски и германски фудбалски шампион, Баерн Минхен, силно тргна кон одбрана на трофејот во Бундеслигата.

Баварците вечерва, на отворањето на новата сезона во Германското фудбалско првенство, го декласираа некогашниот голем ривал, тимот на Шалке 04, со 8:0.

Головите ги постигнаа: Серж Гнабри – три, Роберт Левандовски, Леон Горетцка, Томас Милер, Лерој Сане и Џамал Мусиала.

Останатите натпревари од првото коло се играат утре и в недела.

Би можело да ве интересира

Не успеа и третиот обид за нов договор меѓу Баерн и Алаба

Жарко Настоски

ЛШ: Европскиот шампион го прегази Атлетико, Лукаку го спаси Интер во Милано

Жарко Настоски

Коронавирусот не го одмина ни европскиот шампион Баерн, Гнабри е позитивен

Жарко Настоски

Баерн по вторпат во клупската историја го освои Суперкупот на Европа

Жарко Настоски

Сезоната во Бундеслигата ќе започне на 18 септември со мечот Баерн-Шалке

Жарко Настоски

Баерн го надмина Реал Мадрид на ранг-листата на УЕФА

Ана Ололовска