ВИДЕО: Арсенал – Фулам 3:3, Артета трагичар

Од:

Арсенал и Фулам го одиграа најинтересниот натпревар од попладневната програма во англиската Премиер  лига, кој заврши 3:3, а Микел Артета не успеа да реализира пенал во судиското продолжение за да донесе триумф на „топџиите“.

dobivaj vesti na viber

Арсенал поведе со 2:0, со головите на Жиру и на Подолски, но потоа Бербатов и Качаниклиќ му донесоа израмнување на Фулам.

Бербатов со својот втор гол, овојпат од пенал, ги шокира домашните навивачи, но Жиру возврати за 3:3.

На крајот, Артета застана на 11 метри, но голманот на Фулам успеа да го одбрани неговиот удар и спаси бод за гостите.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он