(ВИДЕО) Ањели кон Конте: Молчи морон

Од:

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели го навреди тренерот на Интер, Антонио Конте по синоќешниот реванш од полуфиналето на Купот на Италија со Интер (0:0). ТВ-камерите го снимија првиот човек на торинскиот клуб како му вели на Конте: Молчи, морон.

Подоцна беше откриено дека Конте го навредувал раководството на Јувентус покажувајќи им среден прст на патот кон соблекувалната по првото полувреме.

Јувентус и Интер одиграа нерешено 0:0, резултат што му одговараше на торинскиот клуб кој на првиот меч во Милано забележа победа со 2:1.

Во финалето Јувентус ќе игра со подобриот од пресметката Наполи – Аталанта.

Би можело да ве интересира

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Ана Ололовска