Вест Хем со понуда до Макси Гомез

Напаѓачот на Селта Виго, Макси Гомез, добил понуда од лондонскиот Вест Хем Јунајтед.

Како што пишува „Скај“, понудата на англискиот клуб изнесува 32,5 милиони евра плус бонуси, а истата Селта веќе ја прифатила.

Гомез беше на мета на Вест Хем и во јануарскиот преоден рок, но тогаш управата на шпанскиот клуб бараше преголема сума на пари.

Понуда за истиот фудбалер и за иста сума на пари до управата на Селта пристигнала и од Валенсија, така што челниците одлуката каде да ја продолжи кариерата му ја препуштиле на самиот играч.

Би можело да ве интересира

Шефилд Јунајтед повторно го сруши трансфер рекордот на клубот

Гвардиола призна: На Сити му треба централен дефанзивец

ВИДЕО: Кејн го загорчи дебито на Сари на чело на Јуве

Арсенал и Дортмунд го следат Мојс Кин

Зидан: Нема промена во ситуацијата со Бејл

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоeвме Лигата на шампионите