Веселин Вујовиќ повторно е тренер на Вардар

Од:

Веселин Вујовиќ е нов тренер на македонскиот ракометен шампион Вардар, a oдлуката на негово ново ангажирање е соопштена денеска од страна на претседателот на РК Вардар 1961, Михајло Михајловски.

Црногорскиот ракометен стручњак ќе ги предводи вардарци по трет пат. Претходно во Скопје работеше од 2006 до 2009 година и од 2011 до 2013 година.

Вујовиќ на тренерската функција во Вардар ќе го наследи Стевче Алушовски кој го предводеше тимот до „двојна круна“ во сезоната 2020/21.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Норвешките ракометарки казнети откако одбија да играат во бикини-гаќички на жешкиот бугарски песок

Жарко Настоски

Вујовиќ: Не мора да ме сакаат, ама додека сум јас тренер, има да гинат за Вардар

Жарко Настоски

Вардар ќе обезбеди милион евра гаранција за да добие дозвола за настап во Лигата на Шампионите

Ана Ололовска

Пепи Манасков ќе ги тренира кадетите на Вардар

Жарко Настоски

Вардар ги доби ривалите во ракометната Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Моралес и Бакари нови ракометари на Вардар

Ана Ололовска