Вертонген може да го напушти Тотенхем

Од:

Дефанзивецот Јан Вертонген е близу да го напушти Тотенхем.

На 30 јуни е датумот кога на играчот му завршува договор со клубот од Лондон.

Белгиецот би сакал да потпише нов договор со Тотенхем на две години и плата од 70 илјади фунти неделно, но раководството на Спарс сè уште не е подготвено да се согласи со овие услови.

Триесет и тригодишниот Вертонген е член на Тотенхем од 2012 година.

Тој оваа сезона на 19 натпревари има еден гол и една асистенција.

Би можело да ве интересира

Италијанските тимови ќе можат да направат по пет замени

А1он

Четвртфиналните мечеви на ФА купот ќе се одиграат на 27 и 28 јуни

А1он

Фиорентина го посакува Белоти во своите редови

А1он

Ханс Флик: Баерн има доволно сили да игра три пати во неделата

А1он

Савиќ ќе има време да заздрави пред продолжувањето на италијанскиот шампионат

А1он

Барселона ќе остане без дополнителни средства за трансфери

А1он