Вердер му даде гол на Баерн, а потоа прими шест

Од:

Бранителот на трофејот во Бундеслигата, тимот на Баерн Минхен попладнево го победи Вердер со убедливи 6:1 и на најдобар начин ја прекина мини-серијата од два пораза по ред.

Хет-трик забележа Кутињо, два пати погоди Роберт Левандовски, а еднаш во листата на стрелците се запиша Томас Милер.

Единствениот погодок за гостите беше дело на Милот Рашица.

Ова беше натпревар од 15. коло од Германскиот фудбалски шампионат. Баерн со 27 бода во моментов е на 4. место, додека Вердер со 14 бода е на 15. позиција. Лидер е Борусија Менхенгладбах со 31 бод и натпревар помалку, додека Лајпциг е втор со 30 исто така од 14 средби. Пред Баерн е и Борусија Менхенгладбах со 29 бода.

Би можело да ве интересира

Бундеслига: Ајнтрахт му пресуди на лидерот Лајпциг

Ана Ололовска

Казна за навивачка нередовност: Борусија Дортмунд откажа 500 сезонски билети

Ана Ололовска

Одриозола нов член на Баерн

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска