Верати: Не размислувам за заминување од ПСЖ

Од:

Халфот на ПСЖ, Марко Верати изјави дека воопшто не размислува да го напушти францускиот главен град, иако неговото име се поврзува со тимови како Барселона и Јувентус.

dobivaj vesti na viber

Дваесет и шестгодишниот фудбалер во последниве години е едно од најактуелните имиња за време на секој преоден рок на Стариот континент, но поради една или друга причина до моментов тој е дел од ПСЖ.

– Не ми е грижа што се зборува во печатот или што велат новинарите. Не мислам воопшто за промена на тимот. Тука сум неколку години и никогаш не сум имал проблеми со кој и да е од тренерите. Сакам да продолжам да му помагам на тимот и во Париз се чувствувам исклучително среќен, изјави Верати за електронското издание „Гол“.

Би можело да ве интересира

ПСЖ го претстави Кристоф Галтие

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

Ана Ололовска

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

Ана Ололовска

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

А1он

Ковач пред отказ во Монако

Ана Ололовска