Верати може да го пропушти првиот дуел со Јунајтед во ЛШ

Од:

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Марко Верати е повреден и може да ја пропушти првата средба од осминафиналето во Лигата на Шампионите против Манчестер Јунајтед.

Друг главен играч на ПСЖ – Нејмар, заработи повреда на 23 јануари во натпревар од шеснаесетфиналето за Купот на Франција против Стразбур (2:0) и ќе пропушти околу 10 недели.

– Верати не можеше да го заврши тренингот во вторникот. Има потреба од време за да се разбере дали ќе може да игра против Бордо. Тој има нов проблем, но се уште имаме малку информации, изјави тренерот на тимт, Томас Тухел.

Манчестер Јунајтед го пречекува ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите на 12 февруари.

Би можело да ве интересира

ПСЖ без Мбапе и Икарди на гостувањето кај Лион

Ана Ололовска

Бензема против ПСЖ треба да разбива два малери

Повторно загрозено тренерското место на Жардим во Монако

Ана Ололовска

Тухел за реакцијата на фановите на Нејмар: Ќе мора да се прилагодиме

Ана Ололовска

Нејмар: Сакав да го напуштам ПСЖ, но оваа страница е веќе свртена

Ана Ололовска

Најжестоките навивачи на ПСЖ се закануваат дека ќе ги бојкотираат натпреварите поради Нејмар

Ана Ололовска