Венус Вилијамс казнета од организаторот на Ролан Гарос

Од:

Американската тенисерка Венус Вилијамс доби парична казна во висина од 3.000 долари од страна на организаторот на Грен слемот Ролан Гарос поради одбивање да се појави на прес-конференцијата после поразот во 1. коло.

Венус загуби на стартот на турнирот од сонародничката Слоун Стивенс со 2-1 во сетови и намсто да присуствува на задолжителната прес-конференцијада до медиумите испрати кратко соопштение.

За Венус Вилијамс ова беше втор пораз во 1.коло на Отвореното првенство на Франција во последните три години.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Рекорден 14. трофеј за Рафаел Надал на Ролан Гарос

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Кралот на земја“ го продолжува походот по 14. титула од Ролан Гарос

Ана Ололовска

Руне го испрати Циципас дома

Направен исклучок за мечот на Ѓоковиќ и Надал

Предраг Петровиќ

Надал против Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос

ВИДЕО: Повторно инцидент-со рекетот удри дете во публиката