Венгер нуди 37 милиони евра за Кавани

Од:

Менаџерот на Арсенал Арсен Венгер одлучил да го донесе напаѓачот на Наполи Едисон Кавани и за него е подготвен да издвои 30 милиони фунти, поточно околу 37 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

Венгер во Кавани гледа вистинска замена за Ван Перси, кој летоска го напушти клубот и премина во Манчестер Јунајтед.

Французинот е подготвен веќе во јануари да го донесе уругвајскиот напаѓач, кој во оваа сезона е најдобар стрелец на Наполи со 13 голови на исто толку натпревари во сите натпреварувања.

Сепак, проблем за Арсенал би можел да биде фактот дека Наполи веќе одби понуди од Сити и Јувентус кои беа поголеми од 40 милиони евра, затоа што клубот од Неапол верува дека може да заработи минимум 50 милиони евра за својот голгетер.

Покрај Сити и Јувентус, за Кавани има интерес и од ПСЖ и Челзи, се ближи преоден рок на Кавани му расте цената па ќе се види која сума ќе го привлече во нова средина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он