Венгер: Не сум ја завршил кариерата

Од:

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека се уште не ја завршил својата кариера. Тој истакна дека чувствува желба да тренира клуб.

– Се уште не сум ја завршил кариерата. Луѓето секогаш сакаат да ве стават во пензија кога сте стари. Но, додека имам апетит за живот, ќе продолжам. Една од предностите што ги имам, имајќи предвид дека сум во фудбалот од 35 години, е способноста да споделувам знаење со други луѓе. Ако не го сторите тоа – тогаш животот е бескорисен. Вие не треба да го напуштите овој свет без да се обидувате да им оставите нешто на луѓето, изјави Венгер.

Венгер го предводеше Арсенал од 1996 до 2018 година. Под негово водство, “Топчиите” три пати ја освоија англиската Премиер лига, седум пати Купот на оваа земја, седум пати Суперкупот.

Би можело да ве интересира

Рио Фердинанд хоспитализиран откако го гледал натпреварот Манчестер јунајтед – Ливерпул

Ана Ололовска

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ливерпул го прегази Манчестер Јунајтед со 0-5 на „Олд Трафорд“

Катерина Павлова-Николовска

Навивачот на Сити сè уште во кома по нападот во Белгија

Ана Ололовска

Фернандеш: Веруваме во Солскјер и целиот стручен штаб

Ана Ололовска

Њукасл ги замоли навивачите да не се облекуваат во арапски стил

А1он