Варди: Лестер имаше лоши резултати, сакавме да ги поправиме

Од:

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди ги сумираше резултатите од натпреварот од 6. коло во шампионатот на Англија против Арсенал (1:0).

– Ние ја издржавме бурата, одигравме добро и остваривме победа. Тоа е важно за нас, но тоа е само еден натпревар. Имавме неколку лоши резултати, сакавме да ги поправиме.

Успеав да влијаам на натпреварот, а дома однесовме три бода. Ова ќе ни даде малку поттик затоа што последните два натпревара не беа доволно добри, изјави Варди за „Sky Sports“.

Токму Варди го постигна победничкиот гол против Арсенал вчеравечер во Лондон.

Би можело да ве интересира

Ливерпул со нов клупски рекорд, нема пораз на домашен терен 64 последователни натпревари

Ана Ололовска

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

Ана Ололовска

Клоп: Невозможно е да се освојат 100 бода оваа сезона, дури и 87 е нешто далечно

Ана Ололовска

„Сан“: Сити ќе се обиде да го ангажира Меси во јануари

Ана Ололовска

Гомез верува дека ќе се врати посилен по повредата на коленото

Ана Ололовска

Евертон заинтересиран за Иско

Ана Ололовска