Вардар сè поблиску до испаѓање од Првата лига

Од:

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево загуби во Велес од Борец и на три кола до крајот на Првата лига, драстично си ги намали шансите за опстанок во елитата.

Резултати на натпреварите од 30. коло во Првата македонска фудбалска лига одиграни попладнево:
Академија Пандев – Ренова 1:1
Беласица – Силекс 1:3
Борец – Вардар 2:0
Македонија ЃП – Пелистер 3:0
Работнички – Шкендија 3:5
Струга Трим Лум – Шкупи 0:0.

Табела: Шкендија 71 бод, Шкупи 56, Македонија ЃП 51, Струга 48, Работнички 41, Пелистер 38, Борец 36, Силекс 35, Академија Пандев 35, Ренова 32, Вардар 31, Беласица 17.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Приштина му подигнаа споменик на фудбалерот Фадиљ Вокри, го откри премиерот Курти

Жарко Настоски

Шкендија и Шкупи ги дознаа можните противници во следното коло од Конференциската лига

Жарко Настоски

Палестинската фудбалска асоцијација и се заблагодарува на Барса што одби да игра во Ерусалим

Ана Ололовска

Саудиска Арабија сака заедно со Италија да го организира Светското првенство во 2030 година

Жарко Настоски

Со поддршка од „Комитите“, Вардар го почна походот кон враќањето во Првата лига

Жарко Настоски

Саутгејт ќе размисли дали би прифатил нов договор

Жарко Настоски