Вардар одреди популарна цена на влезниците за дуелот со БАТЕ Борисов

Од:

Управата на „ФК Вардар“ од Скопје одлучи цената на влезниците за реванш натпреварот со БАТЕ Борисов од квалификациите за Лигата на шампионите да биде 100 денари. Во продажба ќе бидат пуштени влезници за сите трибини (север, југ, исток и запад), додека дел од западната трибина традиционално ќе биде резервиран за навивачката група „Комити“, стои во информацијата објавена на веб страната на клубот.

Управата на Вардар се определи на популарна цена за сите триби со една цел, секој да може да дојде до влезница и колку што е можно повеќе навивачи да дојдат на „Националната арена Филип Втори“ за да го бодрат Вардар во реваншот со Бате Борисов, велат раководните луѓе на македонскиот шампион.

Влезниците за средбата Вардар – БАТЕ Борисов која ќе се игра на 25 јули (среда) од 20 часот ќе се продаваат во продажните салони на Тобако низ Скопје и Македонија, како и на билетарата на „Национална арена Филип Втори“.

Од „ФК Вардар“ дополнително ќе соопштат кога ќе бидат пуштени во продажба влезниците.

 

Би можело да ве интересира

Лабадија го замени Клинсман на чело на Херта

А1он

Ибра ќе игра за тимот во кој има 25 проценти удел

А1он

Револуционерниот план за намалување на платите во ПСЖ

А1он

Лацио го обвини Јувентус за недостаток на ферплеј

А1он

Левандовски продолжува да помага во борбата против вирусот

А1он

Роналдо останува во Јувентус, за дел од играчите се претпоставува дека ќе го напуштат тимот

А1он

Leave a Comment

19 − 19 =