Вардар ќе обезбеди милион евра гаранција за да добие дозвола за настап во Лигата на Шампионите

Од:

Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како гаранција за непречен настап во елитното натпреварување за сезоната 2021/22.

Повеќе македонски медиуми денеска објавија дека претседателот на „црвено-црните“ потврдил за подготвеност да се плати котизацијата во ЕХФ.

Крајниот рок за уплата на еден милион евра е 27 јули.

Вардарци се цо група со Елверум, ПИК Сегед, Кил, Монпелје, Мешков Брест, Загреб и Алборг.

Новата сезона во ЛШ македонскиот тим треба да ја почне во средината на септември.

Би можело да ве интересира

Вардар со бод стартуваше во Лигата на шампиони

А1он

Два дополнителни дена за продажба на сезонските билети за натпреварите на РК Вардар

Ана Ололовска

Вардар: Изборивме место на Ф4, СЕХА реши да не исфрли поради позитивен случај

А1он

СЕХА потврди, Вардар нема да игра на „Фајнал фор“

А1он

Поради позитивен ракометар на коронавирус, Вардар најверојатно нема да игра на Ф4 во СЕХА

А1он

Вардар ќе игра на завршниот турнир во СЕХА-лигата

А1он