Вардар избори место во четвртфиналето на СЕХА

Од:

Ракометарите на Вардар 1961 ја совладаа попладнево српска Металопластика со 26:23 (14:11) и со две победи над екипата од Шабац обезбедија пласман во четвртфиналето од овогодишното издание на регионалната СЕХА лига.

По вчерашниот триумф над истиот противник од 39:31, македонскиот шампион рутински го заокружи двомечот во Скопје и за пласман меѓу четирите најдобри екипи во СЕХА лигата за противник ќе го има хрватскиот првак ППД Загреб.

Вториот македонски претставник во СЕХА лигата, Еурофарм Пелистер, во четвртфиналето за противник го има белорускиот шампион Мешков Брест.

Домаќин на фајнлфорот сезонава во регионалната ракометна лига, во која Вардар 1961 пет пати досега го освојуваше трофејот, ќе биде хрватскиот град Задар, од 3 до 5 септември.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Норвешките ракометарки казнети откако одбија да играат во бикини-гаќички на жешкиот бугарски песок

Жарко Настоски

Вујовиќ: Не мора да ме сакаат, ама додека сум јас тренер, има да гинат за Вардар

Жарко Настоски

Вардар ќе обезбеди милион евра гаранција за да добие дозвола за настап во Лигата на Шампионите

Ана Ололовска

Пепи Манасков ќе ги тренира кадетите на Вардар

Жарко Настоски

Ф4 во СЕХА-лигата повторно во Задар

Ана Ололовска

Вардар ги доби ривалите во ракометната Лигата на шампиони

Ана Ололовска