Вардар елиминиран од Лигата на ракометните шампиони, вторпат загуби од Веспрем

Од:

Ракометарите на Вардар 1961 го завршија настапот сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва вторпат за една недела беа поразени во осминафиналната пресметка против Веспрем со 39:30 (20:15).

Унгарскиот тим рутински ја комплетираше задачата по минатонеделниот убедлив триумф во Скопје од 41:27 не дозволувајќи му на актуелниот македонски првак ниту најмала шанса за евентуална сензација.

Ракометарите на Веспрем за противник во четвртфиналето ќе го имаат француски Нант во чиј редови настапува македонскиот капитен и селектор Кирил Лазаров.

Би можело да ве интересира

Убедлив пораз на Вардар од Веспрем во Лигата на шампион

Жарко Настоски

Маж исчезнал во водите на Вардар кај Фондот за ПИОМ

Жарко Настоски

Вардар загуби дома од ПИК Сегед

Жарко Настоски

Одложен натпреварот Флензбург – Вардар од ракометната Лига на шампионите

Тело на маж извлечено од водите на Вардар кај гостиварско Чегране

Жарко Настоски

Ракометниот „фајнал фор“ во Келн без гледачи

Жарко Настоски