Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

Од:

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата.

Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал вкрстените лигаменти на коленото.

Доколку медицинските снимки ја потврдат оваа информација, холандскиот репрезентативец може да го пропушти остатокот од сезоната, бидејќи закрепнувањето од таква повреда трае 7-8 месеци.

Ван Дајк оваа сезона одигра пет натпревари во Премиер лигата и постигна еден гол.

Би можело да ве интересира

Вулверхемптон е подготвен да му понуди на Траоре нов договор со плата од 110 илјади евра неделно

Ана Ололовска

Астон Вила победи на четири натпревари на почетокот на сезоната за прв пат од 1930 година

Ана Ололовска

Ван Дaјк до повредата, не пропушти ниту една минута во Премиер лигата од 2018 година

Ана Ололовска

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех, честитки за Вест Хем

Ана Ололовска

Ван Дајк ќе мора на операција

Ана Ололовска

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Ана Ололовска