Ван Дајк ќе посети специјалист кој ќе ја процени комплексноста на повредата на коленото

Од:

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк се повреди на натпреварот од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2-2). По натпреварот, фудбалерот отиде во болница, каде го сликаа повреденото колено. Тој ја напушти болницата со патерици.

dobivaj vesti na viber

Сега Холанѓанецот треба да посети специјалист кој ќе ја процени комплексноста на повредата, пренесува „ESPN“.

Претходно беше објавено дека на Ван Дајк му е дијагностицирана руптура на предниот вкрстен лигамент. Обновувањето на играчот ќе трае 7-8 месеци.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска