Ван Дајк ќе мора на операција

Од:

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, се здоби со повреда на лигаментите на коленото на вчерашниот натпревар од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2:2). Врз Холанѓанецот ќе мора да се изврши операција, се наведува на веб-страницата на клубот.

Времето за закрепнување на фудбалерот сè уште не е соопштено.

Да потсетиме, дефанзивецот се повреди на самиот почеток на натпреварот со Евертон. Голманот Џордан Пикфорд го сруши Ван Дајк во шеснаесетникот. Играчот не можеше да се врати на теренот и беше заменет во 11. минута.

Би можело да ве интересира

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Ана Ололовска

Силва: Би било убаво Манчестер сити да го купи Мбапе

Ана Ололовска

Кејн: Овој Тотенхем е способен да постигне нешто посебно

Ана Ололовска

Мурињо по дуелот со Барнли: 6:1 или 1:0 најважно е освоени се трите бода

Ана Ололовска

Артета разочаран по поразот од Лестер

Ана Ололовска

Нагелсман може да го замени Гвардиола во Манчестер сити

Ана Ололовска