Валверде може да одбие менаџерска позиција во Премиер лигата за работа на друго место

Од:

Поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде призна каков пристап ќе заземе при избор на следниот клуб, во кој ќе работи.

Шпанецот беше разрешен во јануари и го замени Кике Сетиен.

За 2 ипол години, Валверде ги доведе Каталонците до две титули во шпанската лига.

„Ме прашуваат: Што мислите за Премиер лигата? Јас велам: Всушност, би ја претпочитал Австралија. Фудбалската кариера не трае вечно, а понекогаш размислувате да ја искористите можноста да живеете на непознати места“, рече 56-годишниот ментор.

Би можело да ве интересира

Вилијан е првиот фудбалер во последните четири години кој постигна гол од пенал и од слободен удар на еден натпревар во Премиер лигата

Ана Ололовска

Два пораза го делат Челзи до повторувањето на анти-рекордот во ерата на Абрамович

Ана Ололовска

Салах сака да помине долги години на „Енфилд“

Ана Ололовска

Солскјер објасни зошто Бруно Фернандеш е толку вреден

Ана Ололовска

Клоп за одбраната на титулата: Ова е смешно, кога Борусија и јас го освоимвме трофејот, никој не рече дека треба да го сториме тоа повторно

Ана Ололовска

Познати полуфиналните двојки во ФА Купот

Ана Ололовска