Валон Ахмеди премина од Шкендија во белорускиот шампион Солигорск

Од:

Актуелниот лидер во Првата македонска фудбалска лига Шкендија во продолжението на сезоната ќе биде ослабена за услугите на играчот за врска Валон Ахмеди, кој кариерата ја продолжува во белорускиот првак Шахтјор Солигорск.

-Раководствата на двата клуба постигнаа согласност за трансфер на Ахмеди во јануарскиот преоден рок од Шкендија во Солигорск, соопшти вечерва прволигашот од Тетово

Ахмеди (26) дојде во редовите на Шкендија во јануари минатата година од екипата на Интер Запрешиќ и постигна четири голови на 16 натпревари во „црвено – црниот“дрес.

Би можело да ве интересира

Гостинските екипи поуспешни во 19. коло од ПМФЛ

Ана Ололовска

Колумбиецот Херера подготвен да игра за македонската фудбалска репрезентација

Ана Ололовска

Македонската фудбалска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за ЕП до 21 година

Ана Ололовска

Шкендија идната недела го дознава противникот во младинската Лига на шампиони

Ана Ололовска

Второ странско засилување во Ренова, потпиша Словенецот Марко Гајиќ

Ана Ололовска

Чеферин: Пласманот на македонската репрезентација на ЕП е шанса за промоција на една мала држава

Ана Ололовска