Вајналдум може да се врати во Ливерпул

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Џорџињо Вајналдум може да се врати во Ливерпул.

dobivaj vesti na viber

Според „Мирор“, фудбалерот е незадоволен од минутажата којашто ја добива во парискиот клуб, па не му пречи да го промени тимот.

Вајналдум постигна три гола и една асистенција на 22 натпревари оваа сезона.

Договорот на фудбалерот со ПСЖ е со важност до 2024 година. Неговата пазарна вредност е 25 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

А1он

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

Легендарниот Тафарел тренер на голманите во Ливерпул

А1он

Атентатот во Ливерпул бил подготвуван најмалку седум месеци

А1он