Ваиналдум може да го пропушти клупскиот светски шампионат

Од:

Играчот од средниот ред на Ливерпул, Џорџино Ваиналдум се повреди во натпреварот од 17. коло од шампионатот на Англија против Вотфорд (2:0). Играчот од средниот ред не можеше да ја заврши средбата поради проблеми со тетивата, објавија британските медиуми.

Во 59. минута, на теренот на местото на Ваиналдум влезе Енди Робертсон.

Повреда може да биде сериозна пречка Ваиналдум да учествува на Клупскиот светски шампионат кој веќе се игра во Катар и ќе трае до 21 декември.

Би можело да ве интересира

Лампард: Причините за неуспесите на Челси не лежат само во Кепа

Ана Ололовска

Арсенал со фудбалер помалку до бод на „Стемфорд Бриџ“

Ана Ололовска

Се врати во Премиер лигата: Набил Бенталеб во Њукасл

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед го гледа Муса Дембеле како замена за Рашфорд

Ана Ололовска

Гвардиола до ФА: Намалете го бројот на натпревари

Ана Ололовска

Англиската Премиер лига најдобра на светот, македонската Прва лига на 77. место

Ана Ололовска