УЕФА може да дозволи гледачи на натпреварите од Лигата на шампионите

Од:

Европската фудбалска федерација размислува да ги прими навивачите на натпреварите во Лигата на шампионите, во случај на одобрување од локалните власти, објави „Мундо Депортиво“.

Според изворот, овој чекор ќе им помогне на клубовите да ги намалат загубите од пандемијата на коронавирусите и ќе им овозможи да заработат пари од продажба на билети.

За потсетување, сите натпревари од квалификациите во Лигата на шампионите се одвиваа без гледачи.

Ждрепката за групната фаза во ЛШ е попладнево со почеток во 17 часот.

Би можело да ве интересира

Баерн ја забележа 16. последователна победа во евро-куповите и го повтори рекордот на Атлетико

Ана Ололовска

Гасперини горд што го победи Ливерпул на „Енфилд“

Ана Ололовска

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар досега оваа сезона

Ана Ололовска

Јувентус за прв пат во 123-годишната историја настапи без Италијанците во одбраната

Ана Ололовска

Барселона е првиот клуб во последните 16 години со двајца Американци во составот на натпревар од ЛШ

Ана Ололовска

Имобиле по триумфот над Зенит се надева на пласман во плејофот на Лигата на шампионите

Ана Ололовска