УЕФА ја промовира топката со која екипите ќе се играат натпреварите во плејофот на ЛЕ

Од:

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја претстави новата топка со која екипите ќе играат во плејофот на Лигата на Европа во сезоната 2019/20.

Топката е обоена во класичните бои на турнирот, а исто така е прикажана и силуетата на стадионот во Гдањск. Токму на оваа арена во Полска ќе се одржи финалниот натпревар.

Првите средби од осминафиналето се закажани за 20 февруари 2020 година, реваншите се седум дена подоцна.

Би можело да ве интересира

Јунајтед покажа сила против Бриж и се пласираше во осминафиналето на ЛЕ

Ана Ололовска

Грчката влада ќе потпише меморандум со Чеферин и Кларк за реформи во грчкиот фудбал

Ана Ололовска

Арсенал ја продолжи серијата од девет средби без пораз и три меча без примен гол

Ана Ололовска

Вулвс со најголема предност по првите дуели во 1/16финалето од Лига Европа

Ана Ололовска

УЕФА: Двегодишна суспензија за Манчестер Сити

Драган Поповски

УЕФА: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

Драган Поповски