УЕФА го објави тимот на неделата во ЛШ

Од:

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го претстави идеалниот тим на неделата во Лигата на шампионите по одигрувањето на реваншите од четврфиналната фаза.

Најмногу фудбалери доаѓаат од Ливерпул – четири.

Тим на неделата:
Тер Штеген (Барселона),
Александер-Арнолд (Ливерпул),
Ван Дијк (Ливерпул),
Жорди Алба (Барселона),
Кевин де Бруин (Манчестер сити),
Рахим Стерлинг (Манчестер сити),
Сон Хин-Мин (Тотенхем),
Мохамед Салах (Ливерпул),
Садио Мане (Ливерпул),
Лионел Меси (Барселона),
Серхио Агуеро (Манчестер сити).

Би можело да ве интересира

Фудбалер усмрти судија за време на натпревар во Мексико

А1он

Касиљас стави крај на неговата легендарна кариера

А1он

УЕФА: Двегодишна суспензија за Манчестер Сити

Драган Поповски

УЕФА: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

Драган Поповски

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Манчестер Јунајтед

А1он

Пеле негираше дека е во депресија, се чувствувал добро

Ана Ололовска