УЕФА го објави идеалниот тим на ЕВРО 2020

Од:

Европската фудбалска федерација го објави идеалниот тим на ЕВРО 2020:

Голман: Џанлуиџи Донарума (Италија).

Одбрана: Кајл Вокер (Англија), Леонардо Бонучи (Италија), Хари Мегваер (Англија), Леонардо Спинацола (Италија).

Среден ред: Пјер-Емил Хејберг (Данска), Жоржињо (Италија), Педри (Шпанија).

Напад: Федерико Киеза (Италија), Ромелу Лукаку (Белгија), Рахим Стерлинг (Англија).

Во финалето на Европското првенство, Италија ја победи Англија на пенали и по вторпат во својата историја стана континентален шампион.

Би можело да ве интересира

Чеферин реизбран за претседател на УЕФА

Белорусите пристигнаа во Србија на квалификацискиот меч, а УЕФА планира да ги исклучи

Предраг Петровиќ

УЕФА исфрли 11 клуба од Европа, четири од Балканот

УЕФА одговорна за инцидентите во финалето на ЛШ во Париз

Дали ЕУ ќе ја „убие“ Европската суперлига?

Ренџерс-Наполи преместен еден ден подоцна и со забрана на гостински навивачи