УЕФА ги објави најдобрите 11 по квалификациите за ЕП

Од:

УЕФА го објави симболичниот најдобар состав на квалификациските дуели кои се одиграа во последните неколку дена.

По двајца претставници во 11-те имаат Турција и Русија.

Голман: Мерт Гунок (Турција);

Дефанзивци: Мерих Демирал (Турција), Рогви Балдвинсон (Фарски острови), Андреј Семенов (Русија), Еран Захави (Израел);

Халфови: Руслан Малиновски (Украина), Џон МекГин (Шкотска), Денис Черишев (Русија);

Напаѓачи: Роберт Левандовски (Полска), Хари Кејн (Англија), Ромелу Лукаку (Белгија).

Би можело да ве интересира

Тајмс: Велика Британија и Холандија не обезбедија гаранции кај УЕФА за одржување на натпревари од ЕП во 2021 година

Ана Ололовска

Чеферин: Првенствата ќе бидат завршени, европските турнири во август

Ана Ололовска

Чеферин верува дека Франција избрзала со одлуката да стави крај на сезоната

Ана Ололовска

УЕФА ги негира информациите за можно скратување на квалификациите за евро-куповите во новата сезона

Ана Ололовска

Мајер: Однесувањето на играчите на и надвор од теренот ќе биде клучно за завршување на сезоната

А1он

Копенхаген даде гаранции на УЕФА за одржување натпревари на ЕП 2020

Ана Ололовска