Убиен поранешниот борач Тајлер Ист

Од:

Поранешниот ММА-борач Тајлер Ист бил застрелан со огнено оружје и убиен вчеравечер во Ново Мексико (САД), соопшти полицијата. Тој имаше 30 години.

Како што соопштија надлежните, полицијата синоќа одговорила на повик за семејно насилство во предградието на Албукерки – Лос Лунас. Кога полицајците пристигнале, го пронашле Ист мртов, и уште една жена со прострелна рана.

Според првичните сведоштва, Ист ја застрелал својата девојка и ја извлекол од куќата, пред неидентификуван маж да пука во него, по што спортистот починал. Осомничениот за убиството на Ист избегал од местото пред пристигнувањето на полицијата.

Жената, чие име не се соопштува, е згрижена во болница и е во стабилна здравствена состојба.

Инаку, Тајлер Ист беше познат во борбите во тешка категорија. Неговата последна борба беше во Легаси ФЦ 60, 2016 година. Тој му беше брат на поранешниот борач Коди Ист. Тајлер лани бил уапсен, под обвинение дека украл пари од банкарската сметка на неговиот мртов дедо и, за спротивставување при апсење. Според „ММА Џанки“, тој бил повеќепати пријавуван и за семејно насилство.

Би можело да ве интересира

Објавени снимки од апсењето на познатиот српски ММА борец кој е еден од трите најголеми криминалци во Шпанија

А1он

Мејведер би сакал реванш со Мегрегор, но не во ММА борба

Ана Ололовска

Уникатната серија продолжи: Џон Џонс со контроверзна победа над Рејес

Ана Ололовска

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Тројца насилници го претепаа ММА борецот Кузнецов во Москва

Татјана Ташкова

Конор Мекгрегор обвинет за расизам

Ана Ололовска

Нурмагомедов запира со ММА по два натпревари