У21: Бод за македонските фудбалери на гостувањето во Фарски Острови

Од:

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра попладнево нерешено 1:1 (0:1) против Фарски Острови на гостински терен во Клаксвик, во рамки на третиот натпревар во квалификациската група Х за пласман на Европското првенство.

Домашната репрезентација дојде во водство веќе во осмата минута преку Андрас Јохансон, a Македонците израмнија во 55 минута преку Марко Ѓорѓиевски.

По три одиграни натпревари во евроквалификациите, избраниците на селекторот Драган Канатларовски имаат ефект од два нерешени натпревари и еден пораз и моментно со два бода се на претпоследното петто место во групата.

Македонската фудбалска експедиција октомврискиот квалификациски циклус го продолжува со гостување во Ерменија во вторник.

Би можело да ве интересира

Легендарниот Андон Дончевски денеска го слави 86. роденден

А1он

Македонските фудбалери напредуваа седум места на ФИФА ранг-листата

А1он

Познати четвртфиналистите во македонскиот фудбалски куп

А1он

У21: Прва победа на македонските фудбалери во евроквалификациите

А1он

Германците пресилни за македонските фудбалери

А1он

Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со германската репрезентација

А1он