Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Од:

Турскиот репрезентативец Хакан Чалханоглу од денеска и официјално е нов фудбалер на Интер, потпишувајќи тригодишен договор со италијанскиот шампион.

Дваесетиседумгодишниот играч за врска во Интер дојде без обесштетување, откако му заврши договорот со градскиот ривал Милан.

Финансиските детали од договорот, засаега, не се соопштени

Минатата сезона Чалханоглу одигра 33 натпревари за Милан во Серија А и беше еден од клучните играчи на „црвено – црните“, кои како второпласирани обезбедија настап во Лигата на шампиони, првпат по пауза од осум години. ег/ми/

2021-06-22 20:03:00, од Емил Гашевски

Би можело да ве интересира

Спалети: Важно е колку долго Наполи може да игра на ова ниво

Ана Ололовска

Михајловиќ пред отказ во Болоња

Ана Ололовска

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Мацари нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Ди Франческо ја напушта Верона по само три кола во Серија А

Ана Ололовска

Бонучи: Во Јувентус мора да се навикнеш на притисок

Ана Ололовска