Тухел со коментар за можниот трансфер на Жоржињо во ПСЖ

Од:

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел не ја негираше можноста за трансфер на фудбалерот на Челзи, Жоржињо.

– Кога Германецот го прашаа за ова во етерот на една француска телевизија, тој мистериозно се насмевна. Не можам да кажам ништо. Но… убав обид, рече Тухел.

ПСЖ оваа сезона ја брани титулата во Лига 1 и има амбиција конечно да ја освои Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

Дешан: Докажавме дека Франција е сепак одличен тим

Ана Ололовска

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Ана Ололовска

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Ана Ололовска

Тијаго Мота: Среќен сум што добив признание од навивачите на ПСЖ

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Не сум сигурен дека ќе останам во Лил следната сезона

Ана Ололовска