Тухел: Нејмар требаше да биде подготвен за критиките на навивачите

Од:

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел смета дека Нејмар требало да се подготви за критики од навивачите на парискиот клуб, затоа што сакаше да замине за Барселона минатото лето.

Тухел исто така истакна дека Бразилецот е многу добра личност која не посакува зло никому.

– Понекогаш е тешко да разберете дека пред вас е добра личност која ја гледате само на терен. Тој е добар човек. Фановите само го изразија своето мислење. И нив можам да ги разберам. Ова е нивно право на изразување. Тие се горди на својот клуб, непријатно им е да слушаат дека играчот со недели зборува за желбата да си замине. Му реков на Нејмар дека во животот понекогаш мора да се соочи со суровата вистина и последици, изјави Тухел.

Нејмар во 2017 година дојде во ПСЖ токму од Барселона за рекордни 222 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Тијаго Силва го продолжи договорот со ПСЖ до крајот на сезоната

Ана Ололовска

Франција ја продолжи финансиската помош за спортот до септември

Ана Ололовска

Монако се раздели со шест фудбалери

Ана Ололовска

Нејмар се обиде да го убеди Кавани да остане во ПСЖ

Ана Ололовска

Пет позитивни за коронавирусот во Сент Етјен

Ана Ололовска

Зидан се искачи на второто место меѓу тренерите на Реал по бројот на победи во првенството на Шпанија

Ана Ололовска