Тухел бара Дембеле да биде дел од трансферот на Нејмар

Од:

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел сака Усман Дембеле да биде вклучен во договорот во евентуален трансфер на Нејмар во Барселона, објавија медиумите во Франција.

dobivaj vesti na viber

Во ПСЖ се надеваат на добивање дарежлива понуда, но немаат ништо против, да го добијат Усман Дембеле плус пари.

Претходно беше објавено дека Барселона не сака да го даде на 22-годишниот Французин туку трансферот се согласува да биде вклучен Филипе Кутињо.

Сегашниот договор на Дембеле е валиден до јуни 2022 година. Минатата сезона тој одигра 42 натпревари во сите натпреварувања, постигна 14 голови и забележа девет асистенции.

Би можело да ве интересира

Нејмар ги пропушта преостанатите два меча од групната фаза!

Галтие инсистира: Мбапе и Нејмар соработуваат фантастично

Челси подготвуваат сензационална понуда за Нејмар?

Тухел со условна суспензија од еден меч, Конте избегна казна

ПСЖ го понудил Нејмар на Сити, но Гвардиола категорично одбил

Дембеле решил да остане во Барселона

А1он