Трипл-дабл на Леброн во триумфот над Бостон

Од:

Лос Анџелес лејкерс предводени од Леброн Џејмс забележаа важна победа на гостувањето кај Бостон во обидот да обезбедат место кое носи учество во плеј-офот на НБА-лигата.

Џејмс натпреварот го заврши со двоцифрен ефект во три статистички категории – 28 поени, 12 скока и 12 асистенции.

Најефикасен во Бостон беше Кајри Ирвинг со 24 поени.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата одиграни ноќта меѓу четврток и петок:

Индијана – ЛА клиперс 116:92
Орландо – Минесота 122:112
Атланта – Торонто 101:119
Бостон – ЛА лејкерс 128:129
Оклахома – Мемфис 117:95
Портланд – Сан Антонио 127:118.

Би можело да ве интересира

Ленард трет на вечната листа стрелци во една серија од НБА плејоф

Леброн го надмина Мајкл Џордан на листа на најдобри стрелци

Ниту трипл-дабл ефектот на Леброн не им помогна на Лејкерс на гостувањето кај Атланта

Леброн Џејмс е подготвен да игра против Индијана

Леброн Џејмс: Сега сè во ред меѓу мене и Ирвинг

Леброн може да пропушти уште неколку натпревари

Наум Локоски