Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Од:

Македонскиот репрезентативен фудбалер, Иван Тричковски, со голот кој го постигна денеска против Докса, се зацврсти на првото место на листата на стрелци во кипарскиот шампионат.

Тричковски сезонава во кипарското првенство има постигнато 10 гола, три повеќе од Шпанецот Рајо кој игра за Анортозис.

Македонецот денеска играше 69 минути, а голот го даде во 14 минута за водство на АЕК од 1:0. Тимот од Ларнака славеше со 2:1, а за АЕК цел меч играше Даниел Мојсов. Член на Докса е Душко Трајчевски, но не влезе во игра.

Би можело да ве интересира

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Одложен натпреварот на Македонската фудбалска репрезентација против Фарски Острови

Ана Ололовска

Неизвесен натпреварот на младата репрезентација со Фарски острови

Милевски: Теренот е замрзнат, мора да импровизираме

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

Ана Ололовска

Квалификации за ЕП 2020: С.Македонија поразена од Австрија

Ана Ололовска