Три англиски клуба се подготвени да го купат Умтити

Од:

Три англиски клуба се многу заинтересирани за централниот дефанзивец на Барселона, Самуел Умтити и се подготвени да конкурираат за него, објави „Екип“.

Ова се Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Челзи.

Умтити конечно го остави кошмарниот период со повредите зад него и се чини дека ја враќа својата стара форма. Играше на два натпревари за Барса, без да почувствува проблеми.

Договорот на Самуел со Каталонците е до летото 2023 година, а тој неколкупати изјави дека има намера да го исполни.

Целта е да се врати во својата оптимална форма и да биде важен дел од успесите на тимот.

Би можело да ве интересира

Гвардиола со порака до ФА: Укинете го Лига купот

Ана Ололовска

Солскјер: Не можеме да поправиме сè со десет трансфери, Клоп имаше четири години да ја изгради својата екипа

Ана Ололовска

Лукаку: Мурињо не успеа во Јунајтед затоа што не ги доби играчите што ги сакаше

Ана Ололовска

Ливерпул ги скроти „волците“, но даде жртва

Ана Ололовска

Тим од трета лига го отстрани Атлетико од Купот на Шпанија

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не планира да го разреши Солскјер

Ана Ололовска