Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Од:

Реал Мадрид синоќа беше поразен во 1/16 финалето од Купот на Шпанија од третолигашот Алкојано со 2:1 по продолженија, откако по 90 минути средбата заврши нерешено 1:1.

Едер Милитау на крајот од првото полувреме го донесе Реал во водство, но противникот успеа да направи прсврт. Најпрво Солбес изедначи во 80. минута, а изненадувањето го најави Казанова со голот во 115. минута.

Од 110. минута Алкојано играше со фудбалер помалку поради црвениот картон на Лопез, но и тоа не ги спречи да извојуваат победа над големиот фаворит.

Би можело да ве интересира

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Ана Ололовска

Леванте прв пат го порази Атлетико во Мадрид од 2006

Ана Ололовска

Лапорта: Ќе направам се за Меси да остане во Барселона

Ана Ололовска

Пјаниќ не ги знае точните причини зошто добива мала минутажа во Барселона

Ана Ололовска

Бензема не брза да го обнови договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман верува дека Барселона може да ја надомести предноста на Севилја

Ана Ололовска