Тренерот на Торино го најави своето заминување од тимот

Од:

Тренерот на Торино, Морено Лоно, изјави дека наскоро ќе престане да работи со клубот.

– Против Болоња, беше мојот последен натпревар. Сакам да им се заблагодарам на оние што ми дадоа можност да дојдам овде. Бев поканет тука и ме замолија да го спасам Торино од заканата за заминување. Го постигнав тоа, изјави Лонго за „Sky Sport Italia“.

За потсетување Лонго го презеде тимот во февруари годинава, заменувајќи го Валтер Мацари. Како резултат на тоа, Торино ја заврши сезоната на 16. место со 40 поени.

Се шпекулира дека следниот тренер на Торино, најверојатно, ќе биде екс менторот на Милан, Марко Џампаоло.

Би можело да ве интересира

Пирло со триумф дебитира на клупата на Јувентус

Ана Ололовска

Суарез можеби нема да се пресели во Јувентус, тој нема време да добие државјанство

Ана Ололовска

Видал пристигна во Милано

Ана Ололовска

Пандев со гол ја започна сезоната во Серија А

Ана Ололовска

Интер ќе даде 1 милион евра на Барселона за Видал

Ана Ололовска

Каљари сака да го врати Наинголан

Ана Ололовска