Тренерот на СПАЛ разочаран од пропуштената победа над Милан

Од:

Тренерот на СПАЛ, Луиџи Ди Бјаџо, е разочаран од исходот на дуелот со Милан во 33. коло од Италијанскиот фудбалски шампионат.

Мечот заврши 2:2, а гостите од Милано од пораз се спасија со погодок во последните минути.

– Разочарувачки е затоа што навистина бевме толку блиску до победата и веќе почнавме да веруваме дека победивме. Работевме напорно, бевме добро подготвени и направивме многу добра работа, што не беше лесно кога игравме 10 наспроти 11 за еден час. Горд сум на моите играчи. Ние мора да продолжиме да се бориме за да останеме во Серија А и да веруваме во тоа до самиот крај, изјави Ди Бјаџо.

СПАЛ по 29 кола во Серија А е на претпоследното (19.место) со седум бода помалку од „безбедната“ зона.

Би можело да ве интересира

Тренерот на Торино го најави своето заминување од тимот

Ана Ололовска

Еузебио Ди Франческо нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Конте може да го напушти Интер, кандидат за замена е Алегри

Ана Ололовска

СПАЛ остана без тренер

Ана Ололовска

Интер е подготвен да го откупи Алексис со намалување на платата

Ана Ололовска

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Ана Ололовска