Тренерот на ПСЖ Покетино се зарази со коронавирус

Од:

Главниот тренер на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, добил позитивен тест на коронавирусот, соопшти францускиот фудбалски клуб.

Четириесет и осумгодишниот фудбалски стручњак е изолиран и ќе го следи медицинскиот протокол, додадоа од клубот.

ПСЖ на утрешниот натпревар против Анжи ќе го водат неговите помошници Хесус Перез и Мигел Д’Агостино.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Рамбо Амадеус излезе од болница откако прележа Ковид-19: Не се опуштајте!

Жарко Настоски

Американски дипломати во Кина анално тестирани за корона, Пекинг вели: било по грешка

Жарко Настоски

Основачите на Бионтек ќе го добијат највисокиот орден на Германија

Ана Ололовска

ЦДЦ: Во теретаните и фитнес центрите да се носат маски и при вежбање

Ана Ололовска

Во Србија се заоструваат епидемиолошките мерки, угостителите и трговските центри ќе работат до 14 часот

Ана Ололовска

Во Грција потврдена мутација од Уганда на коронавирусот

Ана Ололовска