Тренерот на Барселона ја именува ЦСКА за фаворит во Евролигата

Од:

Тренерот на Барселона, Шарунас Јасикевичиус ја нарече ЦСКА фаворит во Евролигата во пресрет на мечот против црвено-сините во првото коло од шампионатот.

– Ако зборуваме за фаворити, тогаш сè е како вообичаено. Мора да ја започнеме сезоната против актуелниот шампион, ЦСКА. Овој тим секогаш мора да се почитува. Следен на списокот е Анадолу Ефес, кој водеше во регуларниот дел од сезоната, додека минатата сезона не беше запрена поради пандемијата. По нив следуваат Реал Мадрид и Милано, истакна Јасикевичиус.

Натпреварот Барселона – ЦСКА е закажан за вечер со почеток во 21 часот.

Би можело да ве интересира

Кошаркарите на Милано сè уште не може да го напуштат Мадрид поради снежната бура

Ана Ололовска

Фенербахче го најави враќањето на Гудуриќ

Ана Ололовска

Рочести се враќа во Црвена ѕвезда

Ана Ололовска

Ник Калетес нов член на Барселона

Ана Ололовска

Шенгелија потпиша за ЦСКА

Ана Ололовска

Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Ана Ололовска