Тренерот на Аталанта: Жал ми е за Мбапе, не посакуваме несреќа за другите

Од:

Милан и Аталанта одиграа 1:1 во 36-тото коло од Серија „А“, а гостинскиот тренер Џанпјеро Гасперини се осврна и на повредата на Килијан Мбапе, ас на Пари Сен Жермен, со кого „божицата“ ќе игра во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

– Жал ми е, Мбапе, воопшто не знаев за повредата за време на натпреварот. Килијан е одличен човек, се надевам дека не е ништо сериозно. Не сакаме да победиме заради несреќа на друг тим. На крајот на краиштата, ако победите против вакви играчи, тогаш вашиот резултат вреди уште повеќе, рече Гасперини.

Да потсетиме, Аталанта и Париз Сен Жермен ќе се натпреваруваат во четвртфиналето од Лигата на шампионите во Лисабон.

Се игра еден натпревар поради целата ситуација со пандемијата на коронавирус.

Би можело да ве интересира

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Ана Ололовска

ПСЖ започна преговори за Деле Али, Мурињо даде интересно објаснување за неговото отсуство

Ана Ололовска

Депај останува во Лион

Ана Ололовска

Фудбалерите на ПСЖ се незадоволни од Тухел

Ана Ололовска

Ди Марија може да пропушти шест натпревари поради плукање противнички играч

Ана Ололовска

Леонардо ги критикуваше играчите на ПСЖ за неумереност на натпреварот против Марсеј

Ана Ололовска