Традиционален турнир Кежо 2019

Од:

Денеска во организација на Општина Штип седми пат се одржува турнирот за ученици со посебни потреби, Кежо 2019.

Во овој турнир покрај дечињата од Штип, учество зедоа и ученици од Неготино, Кавадарски и Велес со бројка од над 120 учесници кои се натпреваруваа во полигон, пинг-понг и пикадо во машка и женска конкуренција.

На овој турнир свое поздравно обраќање имаше претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов.

Би можело да ве интересира

Митев од штипската ветеринарна станица: Ќе ги тужиме невладините за клевета, кучињата се живи и здрави

Габриела Димковиќ-Мишевска

Здруженија за заштита на животни тврдат дека во штипскиот стационар успиваат здрави животни

Ана Ололовска

Кривична пријава за поранешен извршител од Штип

Ана Ололовска

Директорот на штипската ветеринарна станица: Не сум се заканувал на активисти

Габриела Димковиќ-Мишевска

На активистка од Штип по објава на “Фејсбук“ и тропнала полиција на врата

Габриела Димковиќ-Мишевска

Штипскиот ветеринар: Кучето Бренда беше усмртено зашто беше старо и агресивно

Галена Николовска-Ризвановиќ